Jak udzielić pierwszej pomocy nurkowi?

W trakcie nurkowania mogą nam się przydarzyć niespodziewane wypadki. Nurek może się na przykład skaleczyć, może mu się skończyć powietrze, bądź stracić przytomność. Należy mu wtedy bezzwłocznie udzielić pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy to przydatne umiejętności dla wszystkich osób uprawiających sporty przygodowe, dlatego warto wziąć w takim kursie udział na wszelki wypadek. Taki kurs, który specjalizuje się w nauczaniu umiejętności ratowania życia, jest przeznaczony dla każdego, nie tylko nurka. Większość instruktorów nurkowania jest również przeszkolona w udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Częścią szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych jest nauka podstawowych umiejętności medycznych w zakresie reagowania w nagłych wypadkach. Zyskujesz pewność, że jesteś przygotowany na pomoc innym osobom w nagłych wypadkach. Na takim kursie nauczysz się między innymi podstawowych zagadnień dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki połączeniu nauki i praktyki z instruktorem zyskasz pewność siebie i umiejętności zapewniające podstawową opiekę w nagłych wypadkach. Większość instruktorów kursu nurkowania rozszerza je o naukę udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Opieka podstawowa jest kursem obejmującym warunki zagrażające życiu i koncentruje się na prostym zestawie priorytetów, aby ratownicy wiedzieli, co robić i kiedy. Opieka wtórna polega na stanach zagrażających życiu. Kursanci dowiadują się, jak opiekować się ofiarami wypadków aż do przybycia pogotowia ratunkowego oraz jak monitorować i zapobiegać dalszym obrażeniom. Opieka podstawowa i pomocnicza jest najczęstszą kombinacją i jest warunkiem koniecznym dla instruktora pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Opieka nad dziećmi jest podstawowym i średnim kursem skierowanym do niemowląt i dzieci. Można go łączyć z innymi kursami lub prowadzić osobno. Jest to idealne wprowadzenie do szkolenia z pierwszej pomocy. Obecnie kurs pierwszej pomocy mona zrobić w wielu różnych miejscach.