Sprzedaż jabłek zimą – jak je przechowywać?

Wiele osób dziwi się jak to możliwe, że jabłka w styczniu są w sprzedaży i wyglądają tak pięknie? Zapewne nachodzą nas myśli, że trzeba było do tego używać jakieś chemii, która jest szkodliwa dla zdrowia?

Wcale tak nie jest, bo można zastosować specjalny preparat, który wpuszcza się przed zamknięciem komory. Trzeba tylko się spieszyć, co oznacza, że zbierana jest jak najszybciej jedna odmiana jabłek. Nie mieszamy różnych odmian tylko jedna trafia do jednej komory chłodniczej.

Teraz przed zamknięciem trzeba będzie rozpylić specjalny środek, który zabije produkcję etylenu. Na pewno wiele osób wie, że etyle powoduje powstanie chorób i gnicie jabłek? Jeśli nie będzie powstawał to jabłka po długim czekaniu w komorze nadal wyglądają bardzo dobrze i nadają się do spożycia. Im ładniejsze jabłka tym bardziej szczęśliwi i zadowolony klient. Takie jabłka są w sprzedaży o wiele droższe, co oznacza, że ich przechowywanie jest bardziej opłacane. Wszystkie osoby, które przechowują jabłka stawiają na takie rozwiązanie. Tym bardziej, że jest ono łatwe do zastosowania.

Stosujemy preparat w komorze

Nie trzeba mieć żadnego przeszkolenia, nie trzeba nawet mieć doświadczenia. Dawniej to wszystko było potrzebne, ale nie dzisiaj. Wymyślony został taki środek, który działa łatwiej i jego aplikacją jest bardzo prosta, dlatego warto będzie się tym rozwiązaniem zainteresować. W ten sposób można będzie przechowywać łatwiej i skuteczniej jabłka w chłodniach. Ceny w sezonie są śmiesznie niskie, dlatego wielu sadowników decyduje się na taki krok.

Nie ma w tym nic dziwnego, bo trzeba sobie jakoś radzić i ta metoda daje najlepsze efekty. Bardzo dużo ciekawych informacji o tym preparacie można znaleźć na stronie przechowalnictwo jabłek. Bardzo istotne dla nas będzie to, że jest to produkt Polski. Polacy przenalizowali wszystko i ulepszyli to, co było na rynku, dlatego jest tak łatwo zastosować ten preparat w komorze gdzie mają być przechowywane jabłka. Sadownicy są bardzo zadowoleni, bo mają łatwiej i mogą dzięki temu zarobić o wiele więcej pieniędzy.