Ubezpieczenie społeczne w UK

Wszystkie osoby, które chcą wyjechać i legalnie pracować w UK zapewne wiedzą, że potrzebny jest tam numer ubezpieczenia. Jeśli nie wiedziały takie osoby to właśnie się dowiedziały i muszą taki numer zdobyć. Co trzeba o tym numerze wiedzieć?

Na pewno to, że jest to odpowiednik naszego numeru pesel. Jeśli pójdziemy do lekarza czy do skarbówki to nie trzeba podawać imienia i nazwiska tylko właśnie ten numer i po nim jesteśmy identyfikowani. Nie można pracować legalnie na terenie Wielkiej Brytanii, jeśli takowego numeru nie mamy wyrobionego, a zatem zaraz po przyjeździe trzeba będzie się tym zająć i poszukać urzędu, w którym taki numer można wyrobić. Kolejny problem, jaki napotka na swojej drodze wiele osób to sam kontakt z urzędnikiem.

Nie da się tam zanieść formularza i zostawić. Tam trzeba przeprowadzić rozmowę z urzędnikiem państwowym, czyli chociaż mała, ale jednak znajomości języka angielskiego jest bardzo potrzebna i o tym nie można zapominać.

Jak sobie z tym poradzić?

Nie trzeba się stresować, bo pomoże nam księgowy w Londynie. To łatwe dla nas rozwiązanie, bo księgowy idzie z nami i w naszym imieniu wszystko załatwia. Oczywiście musimy przygotować dużo dokumentów, które będą potwierdzały, że nie przyjechaliśmy tylko na weekend do Londynu czy UK tylko, że zamierzamy tutaj pozostać i będziemy tutaj pracować i mieszkać. Jeśli dokumenty są w porządku to nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten numer nam przyznali. Jeśli numer mamy to mamy możliwość pracy w UK albo zakładania własnej firmy. W takim razie gdzie my możemy znaleźć kogoś, kto ma dla nas czas i pójdzie z nami do urzędu, w którym taki numer ubezpieczenia społecznego się załatwia? Wystarczy wejść na stronę polski ksiegowy UK i sprawdzić jak to wygląda. Ta firma ma ofertę dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Każdego klienta traktuje w dokładnie taki sam sposób, czyli w pełni profesjonalnie. Najlepiej będzie umawiać się z wyprzedzeniem na takie usługi tak żeby ktoś w firmie miał dla nas czas w tym terminie, jaki nas interesuje.